KOREOGRAFLARIMIZ


 

HAKAN GÜREL


 

Hakan Gürel, 1996 yılında Tango’ya hobi olarak başlamış ancak bu hobi bir yaşam şekli halini almıştır. 1999 yılından beri devam eden eğitmenlik çalışmaları, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da organize edilen 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük eğitimi tamamlanarak farklı bir boyut kazanmıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klas olarak lisanslı sporcu olmuştur. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüplerarası Türkiye şampiyonasında “ A “ Klasmanda 1. Olan Hakan Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile sonlandırmıştır.

Türkiyenin ilk Arjantin Tango Ulusal Hakemlerinden olan Hakan Gürel, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak 6 dönemdir hizmet vermektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde  bir çok  Türkiye Şampiyonası  ve Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası yarışmalarını Baş Hakem olarak yönetmiştir. Aynı zamanda çeşitli illerde Hakem ve Antrenör yetiştirme sınavlarında eğitmenlik yapama onuruna erişerek birçok A. Tango Hakemi ve Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir.

Aslen Makine Yüksek Mühendisi olan Hakan Gürel, Ceyda Gürel ile evli ve Hazal Gürel’in babasıdır ve halen kurucusu olduğu A Tango Zone Dans Okulunda A. Tango eğitmenliği yapmaktadır.


Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Merkez Hakem Kurulu Başkanı

CEYDA & HAKAN GÜREL


CEYDA GÜREL


 

26 Nisan 1979 İzmir doğumludur. Dans hayatına 1991 yılında bale ile baslamıştır. 1997 yılında Otelcilik ve Turizm mezunu olan Ceyda, 2000 yılında hobi olarak basladığı Tango’yu, 2002 yılından itibaren profesyonel olarak sürdürmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonunun 2007 yılında kurulmasının ardından 24 Haziran 2007 tarihinde Arjantin Tango ve Standart Danslar ile Salsa ve Sosyal Latin Danslar Hakem eğitimleri ve 22 Ekim – 2 Kasım 2007 tarihleri arası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’da organize edilen 1. Arjantin Tango Yardımcı Antrenörlük eğitimi tamamlanarak farklı bir boyut kazanmıştır. Aynı tarihlerde yine  Antalya’da klasman belirleme yarışmasında “A” Klas olarak lisanslı sporcu olmuştur. 27 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da yapılan Sosyal Standart Danslar ( Arjantin Tango ) Kulüplerarası Türkiye şampiyonasında “ A “ Klasmanda 1. Olan Ceyda Gürel aktif spor yaşamını bu yarışma ile sonlandırmıştır.

T.D.S.F. bünyesinde bir çok Türkiye Şampiyonası ve Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası yarışmalarında Hakem olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda çeşitli Antrenör yetiştirme sınavlarında eğitmenlik yapama onuruna erişerek birçok A. Tango  Antrenörünün yetişmesine emek vermiştir. Şimdilerde A Tango Zone Dance Studio da Hakan’la birlikte eğitmen ve partner olarak dans etmektedir. Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde Arjantin Tango Hakem Kurulunda hizmet vermektedir.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Arjantin Tango Hakem Kurulu Üyesi